Парламентарната комисия по регионална политика днес ще разгледа две проекторешения относно казуса със заплащането на пътните фирми. Едното е на “Има такъв народ”, а другото – на “Продължаваме промяната и на “Демократична България”, подкрепено от БСП. Според зам. регионалния министър Явор Пенчев в предложението на ИТН не са уредени плащанията към изпълнителите.
Премиерът Кирил Петков заяви, че очаква през тази седмица Народното събрание да одобри да бъдат изплатени половината от дължимите 600 млн. евро.
Институт за българската диаспора и културното наследство зад граница се разкрива към Университета по библиотекознание и информационни технологии. Правителството откри звеното по искане на ректора на висшето училище след решение на Академичния..
Със 128 гласа "за", 56 "против" и 6 "въздържал се" Народното събрание избра председателя на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова за заместник-омбудсман на Република България. Филипова получи подкрепата на депутатите от..
Правителството одобри измененията и допълненията на Закона за отбраната и въоръжените сили. Те предвиждат въвеждане на обучение по военно дело и отбрана в професионалните колежи, приравнено за колежаните към подофицерски компетентности. Обучението..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента..
В сряда минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност...
Наричат ги NEET (Not in Education, Employment or Training) – млади хора между 16 и 29 години, които нито учат, нито работят, нито се обучават. Тази..