Българският държавен глава Румен Радев поздрави Еманюел Макрон за победата му на президентските избори във Франция.
В поздравителния си адрес, Румен Радев отбелязва, че България високо цени традиционно добрите отношения на приятелство и сътрудничество с Френската република, основани на споделените ни ценности и общите ни стремежи за изграждането на единна, силна и солидарна Европа.
Радев изразява и увереност, че България и Франция ще продължат да работят заедно за защита на универсалните човешки права, за осигуряване на сигурно и перспективно бъдеще за гражданите на двете държави и в този период на глобални предизвикателства.
За поредна година любителите на прясно приготвената лютеница ще могат да опитат това вкусно кулинарно произведение на традиционния фестивал, където то е главен герой – "Куртово Конаре фест". Богата музикална програма, разнообразни работилници,..
Стара Загора е домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest, съобщиха организаторите от общинското предприятие "Арт сцена". Събитието ще се проведе през уикенда на пешеходната част на бул. "Цар Симеон Велики". "Подаряваме уикенда преди..
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През деня ще има разкъсана облачност, но над по-голямата част от страната през повечето дневни часове ще..
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През..
В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – „По съседски“ –..
В петък минималните температури ще са от 15 до 22°, в София – 16°. През деня облачността ще е по-често значителна, около и след обяд купесто-дъждовна...