Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съпредседателят на ДБ Христо Иванов:

„Демократична България“ ще предложи на парламента да гласува военно-техническа помощ за Украйна

Снимка: Силвия Великова

Съпредседателят на “Демократична България” Христо Иванов обяви в интервю за БНР, че отпада необходимостта от коалиционен съвет на управляващите утре. По думите му, след променените позиции на “Продължаваме промяната” и “Има такъв народ” за изпращането на воено-техническа помощ за Украйна, “Демократична България” ще се възползва от възможността да предложи точка в дневния ред на първото заседание на парламента следващата сряда (4 май) и ще постави темата за военната подкрепа за гласуване в Народното събрание. 

Междувременно, пред симпатизанти на партията си, бившият премиер Бойко Борисов обяви, че България изнася оръжие за Украйна, а от февруари насам износът е засилен и оръжейните заводи в България работят на пълни обороти. „Това не е някаква тайна“, коментира Борисов и посочи, че има публична информация за товарителниците и местопредназначението.  

В отговор, вицепремиерът и министър на икономиката и индустрията Корнелия Нинова опроверга твърденията на Борисов с аргумента, че ако страната ни наистина изнася оръжие за Украйна, нямаше да бъде подложена на този силен натиск от външни фактори.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За КНСБ остава загадка, как се формират надценките на стоките

Малките търговски обекти поддържат по-ниски цени спрямо големите вериги, като разликите са от 1 до 10%. Това е един от изводите в ежемесечното наблюдение на синдиката КНСБ върху цените на стоките от т.нар. малка потребителска кошница.  Наблюдаваните..

публикувано на 15.08.25 в 11:56

Морски Фест 2025 на плажа за Деня на Варна

Морски Фест 2025 събира на едно място в черноморската ни столица Варна морски спортове, плажни игри и вълнуваща сценична програма на брега на морето. Програмата за Деня на Варна, отбелязван на Свето Успение Богородично, ще продължи през целия ден на плажа..

публикувано на 15.08.25 в 09:05

Отбелязваме Деня на спасението в памет на загиналите, спасявайки човешки живот

На 15 август в България отбелязваме Деня на спасението, в който се отдава почит към паметта на всички лекари, медицински сестри, доброволци и граждани, загинали при спасяването на човешки живот. Датата е обявена с Решение на Министерския съвет през 2012..

публикувано на 15.08.25 в 08:30