Износът на оръжие се е увеличил три пъти за последните два месеца. На брифинг в Стара Загора Христо Гаджев от ГЕРБ цитира информация за два полета, от Летище София към летище в Полша, за износ на 600 000 броя 30 и 40-милиметрови боеприпаси. По думите му, те са извършени от българска авиокомпания, с украински товарен авиооператор. Гаджев уточни, че фирмата, която ги получава е полска, но те са кацнали на летището до границата с Украйна. Той коментира още, че на 4 и 5 април са били полетите с 30 и 40 милиметрови боеприпаси за гранатомети.
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
Ще бъде приложена процедурата за изваждането на военните разходи от индекса за изчисляване на инфлацията, заяви в Мюнхен министърът на отбраната Атанас Запрянов, предава БТА. На конференцията по сигурността министърът обясни, че това е позиция, която..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към..