Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 27.04.2022 г. – сряда

Предимно слънчево, с краткотрайни превалявания и гръмотевици

Снимка: БГНЕС

През нощта на отделни места в централните райони ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Над останалата част от страната облачността ще намалее до предимно ясно. Ще е почти тихо. Минималните температури ще са между 8° и 13°, в София около 7°.  

Утре, 27 април, ще е предимно слънчево. Около и след обяд над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи придружени с гръмотевици. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 23° и 28°, по-ниски по морския бряг, в София около 22°. 

Над планините преди обяд ще има разкъсана облачност, по-значителна над Стара планина. След обяд, в масивите от западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. По-интензивни ще са явленията в Родопите. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток, по най-високите части от запад-югозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 13°, на 2000 метра – около 8°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ноември започва с топло есенно време

В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока облачност, преди обед на места в равнините ще има мъгла. Ще бъде почти тихо или със слаб вятър от..

публикувано на 31.10.25 в 18:30

Българите са сред най-малко ползващите влакове в ЕС

Железопътният превоз на пътници в ЕС е нараснал с 5,8% през 2024 г., показват публикуваните днес данни на статистическата агенция Евростат. През миналата година с влакове са извършени 443 милиарда пътникокилометра, което е най-високото ниво,..

публикувано на 31.10.25 в 17:45

Президентът отличи изявени личности за постиженията им в различни области

В навечерието на 1 ноември, Деня на народните будители, държавният глава Румен Радев удостои с Почетния знак на президента изявени личности с постижения в областта на музикалното и изобразителното изкуство, академичното дело и науката. На..

публикувано на 31.10.25 в 16:26