741 са новите случаи на Covid-19 в страната за последните 24 часа, което е с 399 по-малко спрямо ден по-рано. 65% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 7,4% от направените 9977 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни спадат с 5616 до 147 908. В болници са приети 138 инфектирани. 80% от новохоспитализираните не са имунизирани. На лечение в болниците са 937 заразени. 97 са в интензивни отделения.
През денонощието са починали 8 души с установен Covid-19. 6 от починалите не са били ваксинирани. Излекуваните са 5349. В сряда са поставени 1337 ваксини.
Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от..