Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Северна Македония ще открие Македонски културен център в Благоевград

Душко Арсовски
Снимка: slobodenpecat.mk

Планирано е Македонският културен център в Благоевград да бъде отворен до края на годината. Името му ще бъде определено в комуникация с македонския Институт за национална история, заяви говорителят на правителството на Северна Македония Душко Арсовски.  
На пресконференция  за медиите запитан  докъде са стигнали проверките на правителството за легитимността на българския клуб "Иван Михайлов" в Битоля Арсовски отговори, че се събира информация за регистрацията на клуба.
"Очакваме в най-близко време нещата да бъдат по-ясни, за което ще информираме обществото. Това, което е важно е, че се разглеждат повече опции и институциите ще постъпят адекватно", каза Арсовски, цитиран от МИА. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 39

В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния преподавател по история и география във Френски лицей "Виктор Юго" в София; На гости на българската..

публикувано на 20.02.25 в 12:00
Министърът на отбраната Атанас Запрянов

Министри разказват на депутатите за "въпросника" на САЩ

Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..

публикувано на 20.02.25 в 07:15

Втори ден на бойкот на веригите за хранителни стоки

Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..

публикувано на 20.02.25 в 06:35