В неделя минималните температури ще са между 4 и 9°, в отделни низини и котловини и по-ниски. Там ще има условия за слаби слани. За София минималната температура ще е 7°. През деня над страната ще има разкъсана висока облачност, често и значителна. Максималните температури ще са от 20 до 25°, в столицата ще е около 20°.
Над Черноморието дневните температури на въздуха ще са по-ниски - между 15-18°. Водата е 13-14°. Вълнението на морето е 2-3 бала.
Над планините също ще има разкъсана, предимно висока облачност. Максималната температура на височина 1200 м ще е 14°, на 2000 м до 5°.
В понеделник дневните градуси ще продължат леко да се увеличават.В понеделник над по-голямата част от страната ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 6°, а максималните – между 13° и 18°, малко по-ниски по крайбрежието на морето, в София..
Граждани се събраха на протест и днес в памет на 12-годишната Сияна, загинала в катастрофа, този път пред столичния храм "Св. Александър Невски". Продължават масовите демонстрации в цялата страна срещу смъртоносното поведение на шофьорите по пътищата...
Патриарх Даниил отслужи Света литургия в катедралата "Св. Александър Невски" по случай празника Вход Господен в Йерусалим. Днешният ден отбелязва тържественото влизане на Исус Христос в свещения град. След като възкресил Лазар, Божият син отишъл в..
В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и..
Млади изследователи постигнаха впечатляващо научно откритие в областта на клетъчната биология. Български екип публикува научна статия, в която проследява..
С премиера Росен Желязков обсъдихме плана на ЕС за нова стратегия за Черно море, която Еврокомисията ще представи скоро. Това съобщи комисарят по..