Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Превозвачите излизат на протест

Снимка: БГНЕС - архив

Превозвачите излизат на протест на 10 май в няколко града на страната, след като срещата им с премиера Кирил Петков завърши без резултат. Сред исканията на превозвачите са намаляване на акциза на горивата с 50%, отпадане на биокомпонентата, както и отлагане на планираното разширяване на ТОЛ системата.

За 18 май представители на транспортния бранш планира друг протест - със спиране на автобусните превози. Пред бТВ министърът на транспорта Николай Събев заяви, че държавата няма да допусне прекъсване на превоза на хора. Той определи предстоящия протест като опит за шантаж от някои фирми. По думите му правителството е изплатило над 60 милиона лева /над 30,6 млн. евро/ субсидии, но това не е решило транспортните проблеми на страната.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Времето остава облачно, следобед в петък ще завали в Западна България

В петък , 17 октомври,   минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина ще има мъгла или ниска облачност. През деня над по-голямата част от..

публикувано на 16.10.25 в 18:15

България участва в Международния панаир на книгата във Франкфурт

Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт.  “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..

публикувано на 16.10.25 в 13:45

Президентът отличи с орден най-известния българист в Китай проф. Ма Сипу

От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..

публикувано на 16.10.25 в 13:13