В четвъртък сутринта минималните температури ще са между 8° и 13°. В котловините и низините ще има и по-ниски стойности до 5°, в София ще е около 8. През деня ще е слънчево. Максималните температури ще са 25 до 30°, в столицата до 26°.
По Черноморието максималните температури на въздуха ще са 19-23°. Температурата на морската вода е 14-16°, вълнението ще е 1-2 бала.
Над планините ще е слънчево. След обяд над Балкана и горното поречие на Места между Родопите и Рила ще има купеста облачност, но валежи са малко вероятни. Максималната температура на височина 1200 м ще е 19°, на 2000 м до 11°.
В петък остава топло, с разкъсана облачност, без валежи.
Посрещнахме Баба Марта и отбелязахме 147 години свободна България. В първия работен ден за месец март през 2025 година в "България днес" ще обобщим отзвука от началото на мартенските празници сред общностите от сънародници по света. Подготвили сме лична..
В сряда сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни ще има ниска слоеста облачност или мъгла. Минималните температури ще бъдат от 4° до 1°. В София ще е около минус 1°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб вятър, предимно от..
Във вторник сутринта на места в низините и равнините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 4° и 1°. В София ще е около 0°. През деня ще преобладава слънчево време. В източните райони ще духа слаб вятър от..
Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с..
Посрещнахме Баба Марта и отбелязахме 147 години свободна България. В първия работен ден за месец март през 2025 година в "България днес" ще обобщим отзвука..
С поставяне на цветя и венци пред паметника на Незнайния воин в София и издигане на националното знаме бе отбелязан Националният празник на България...