153 са новите случаи на коронавирус в страната за последните 24 часа или със 160 случая по-малко спрямо ден по-рано. 58% от новозаразените не са имунизирани. Положителни са 4,87 % от направените 3140 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 69 до 110 157. В болници са приети 13 инфектирани. 9 от новохоспитализираните или над 69% не са ваксинирани. Настанените в болниците намаляват с 4 до 586. На интензивно лечение са 54 заразени.
През денонощието са починали 2-ма болни с установен Covid. Единият от починалите не е бил ваксиниран. Излекуваните са 22-ма. В събота са поставени 197 ваксини.Включването на България в Програмата на САЩ за безвизово пътуване остава един от основните ни приоритети и въпрос от ключово значение в двустранния диалог между България и САЩ като доверени съюзници и партньори. Това подчерта във Вашингтон министърът на..
Продължава отстраняването на щетите, причинени от поройните дъждове на 6 май в 3 села на община Бойчиновци. Отново наводнени са къщи и дворове в Лехчево. След като на 26 април пострадаха над 50 семейства, при втория порой 7-8 къщи са с наводнени приземни..
В сряда още през нощта над западната половина от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, на места с интензивни кратки валежи от дъжд. Ще има условия за градушки. До сутринта валежите ще достигнат и източните райони. Сутринта минималните..
"Азбука на бирата" е първото заглавие, което измислих преди 15 години, когато започнах да събирам своите бирени истории – пише в предговора на новата си..
Денят на храбростта – 6 май беше отбелязан на Гергьовден и пред Българския военен мемориал в Ново село, предаде БГНЕС. Мемориалът, където са положени..
Новоизбраният игумен на българския Зографски манастир в Света гора Гавриил беше издигнат от йеромонах до архимандрит на празника на Свети Георги. Това..