В понеделник минималните температури ще са между 9 и 15°, в столицата около 9°. През деня над Западна и Централна България ще е слънчево. Над източните и планинските райони, около и след обяд ще се появят облаци и на много места там ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Има условия за градушки. Максималните температури ще са от 26 до 31°, за София 26°.
Над Черноморието ще е слънчево, с временно заоблачаване. На места на север ще превали и прегърми. Температурата на въздуха ще е 20-23°, на морската вода 14-15°. Вълнението на морето ще е до 2 бала.
Над планините до обяд ще е слънчево. След обяд на много места ще превали и прегърми. На височина 1200 м температурата ще е до 18°, на 2000 м до 11°.
Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..
"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..