България и Нидерландия ще работят за създаването на общ фонд за инвестиции в нови технологии в земеделието, който може да заработи до септември. Това обяви на брифинг премиерът Кирил Петков след среща в София с нидерландския си колега Марк Рюте, цитиран от БТА.
Петков също така потвърди, че България няма да наложи петролно ембарго на Русия и изрази увереност, че ЕК ще включи страната ни сред държавите, за които ще се направи изключение в новия пакет санкции. "Вярваме, че България даде своята част за спирането на паричните потоци към Путин, като не се съгласи с промените в плащанията, искани от "Газпром", каза Петков и посочи, че няма как страната ни да мине от 90 % на 0 % зависимост от руските газови доставки и заедно с това да спре единствената си рафинерия, която работи с петрол от Русия.
Рюте поздрави България и Полша за твърдата позиция спрямо исканията на Русия за плащане в рубли, предаде БНТ.
В "България днес" на 22 май слушайте: 01:15 Актуална информация от страната и българските общности зад граница 09:20 Прогноза за времето..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете : Българските неделни училища в Кипър излизат на общо шествие по крайбрежната улица на Лимасол – интервю с..
Софийският университет "Св. Климент Охридски", Националната гимназия за древни езици и култури "Константин-Кирил Философ", Българският културен институт в Братислава и Фондация "Глаголитика" ще бъдат приети днес за пълноправни членове..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете :..
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и..
Конфедерацията на труда "Подкрепа" реагира остро срещу готвените мерки за по-благоприятен режим за наемане на персонал от трети страни извън ЕС...