Григор Димитров ще изиграе днес първия си мач на Ролан Гарос, изправяйки се срещу американеца Маркос Гирон. Най-добрият български тенисист е поставен под номер 18 във втория за годината турнир от Големия шлем.
Димитров и Гирон се срещнаха през м.г. отново на корта в Париж – българинът спечели първите два сета, но в третия трябваше да се оттегли заради контузия. Ако сега спечели мача си, във втория кръг нашият тенисист ще играе срещу Борна Чорич (Хърватия) или Карлос Табернер (Испания). При щастливо стечение на обстоятелствата на осминафинала той може да премери сили със световния номер 1 Новак Джокович.
В "България днес" на 10 април слушайте: 01:05 Актуална информация от страната и българските общности зад граница 05:30 Прогноза за времето 10:55 Художничката и преводачка Дивна Шалич Лафчиева и..
В петък , 11 април, облачността отново ще се увеличава, но ще се задържи почти без валежи. Привечер на отделни места в Източна България, а през нощта срещу събота и в останалата част от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат минус..
В брой 46 на предаването слушайте: За българската емиграция в Кипър и нуждата от български училища за децата на нашите сънародници – интервю с Калинка Панчева, основател и директор на училище „Родна стряха“; Научна монография дава сведения..
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се..
Шофьорите да карат максимум с 130 км в час на магистралите – с десет по-малко от сега разрешената скорост, решиха депутатите от парламентарната Комисия..
В четвъртък , 10 април, облачността ще се увеличи до значителна и ще започнат валежи предимно от дъжд. Ще бъде ветровито с умерен, в Дунавската..