В четвъртък минималните температури ще са от 12 до 18°, в столицата ще е 14°. През деня ще е слънчево. След обяд ще има купесто-дъждовна облачност и на места в Източна България и планините за кратко ще превали и прегърми. Максималните температури ще са между 28 и 33°, за София 28°.
Над Черноморието ще е слънчево. След обяд и вечерта по северното крайбрежие ще превали. Максималните температури на въздуха ще са от 21° на север до 30° на юг. Морската вода е 15-19°, а вълнението ще е 2 бала.
Над планините преди обяд ще е слънчево, в следобедните часове на много места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Максималната температура на височина 1200 м ще е 23°, на 2000 м до 15°.
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..