За да има мир, се нуждаем от три неща - оръжия, оръжия и оръжия. Това е краткият път. Първият вид оръжия са тези за защита. Вторият вид - това е ембарго и санкциите. А третият - депутинизацията на Русия, Европа и света. Това каза бившият президент на Украйна Петро Порошенко пред bTV. Порошенко даде два съвета към България.
"Първо - не се страхувайте от Путин. Ако се страхувате, сте загубени. Второ - не вярвайте на Путин. Той разбира само от сила. Моят съвет към българското правителство, парламент и българите е да бъдете обединени. Преди войната той постави ултиматум към България и Румъния да намалят натовското присъствие до нивото на 1997 г. Утре руските военни кораби могат да блокират българските и румънските пристанища", предупреди бившият украински президент.
Четиринайсетият традиционен Събор на хърцоите ще се проведе днес в село Кацелово, община Две могили, Русенско. Събитието, което е под патронажа на кмета на Две могили Мариета Петрова, ще започне в 09.30 часа с водосвет за здраве и благоденствие...
Две от големите марионетки на Puppets Occupy Street от град Крайова, Румъния, ще гостуват в София за първи път в рамките на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest (ШестФест). Те ще се появят пред софийската аудитория на 9 август, събота..
В "България днес" на 8 август слушайте: 00:20 - За борбата с огнените стихии, човешката небрежност, безводието, етикетите в евро и лева и здравословното ни състояние – кратка информационна бележка от водещия 07:15 - Отзвук от проведените..
В петък минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Над планините ще има купеста облачност, с много малка..
Регионална библиотека "Пейо К. Яворов" в Бургас е домакин на форум "Бургас - пресечно място на индустриално наследство, екологична чувствителност и..
От близо 2 милиона пенсии Националният осигурителен институт изплаща 16 000 от тях на българи в чужбина . Най-много български пенсионери живеят в Германия..