70 000 българи или 1 % от населението през 2020 г. са притежавали 18,3 % от националния доход, което е над 11,25 млрд. евро. През 2005 г. същият 1 % е притежавал 11,2 % от БВП или 2,4 млрд. евро. За 15 години най-богатите са станали 5 пъти по-богати. През 2005 г. най-богатите 10 % са притежавали 34,6 % от националния доход. През 2020 г. те вече държат 43,6 %.
През 2005 г. 50 % от най-бедните българи са имали 19,6 % от БВП. 15 години по-късно същите 50 % от най-бедните поделят едва 16,4 % от националния продукт.
Подобна концентрация на ресурси във все по-малко хора вреди на икономическия растеж и подкопава конкуренцията, коментира пред в-к "24 часа" Любослав Костов, директор на Института за социални и синдикални изследвания.
В местността "Карандила" над град Сливен на 23 август се провежда ХХХII Национален събор на каракачаните . Организатор на събитието е Федерация на културно-просветните дружества на каракачаните в България. Откриването е в 10,30 ч., а час по-късно..
На 23 и 24 август в черноморския град Бургас ще се проведе BURGAS SKATE WEEKEND 2025. Посетителите ще могат да се насладят на скейт състезания за всички възрастови групи, демонстрации от водещи български скейтъри, DJ сетове, музика на живо и..
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини от Балканите 22:07 – Българският образователен център във Вашингтон – малко кътче от Родината..
От днес до 24 август се провежда 15-ият Фестивал на фолклорната носия Жеравна - 2025, в местността Добромерица. Над 30 каба гайди ще дадат началото..
В "България днес" на 22 август слушайте: 01:34 – Актуално от България и от общностите с българи по света 12:40 – По съседски – новини..
През нощта на места в централната и източната част от страната ще има краткотрайни превалявания от дъжд с гръмотевици. До сутринта валежите ще..