Има създадена междуведомствена група, начело с Министерството на правосъдието, която работи по създаването на проект на Закон, за мерки за превенция и защита на националната сигурност от посегателства, свързани с опасност за икономическата и финансовата сигурност на държавата.
В нея участват експерти от Министерството на финансите, на външните работи, Българската народна банка, Националната агенция за приходите и представители на академичните среди. Въпреки, че текстовете са все още в работен вариант, проектът, придобил популярност като "българския вариант на закона "Магнитски", предизвика остри критики от страна на коалиционните партньори на "Продължаваме промяната" и опозицията в парламента, които определиха текстовете като фашистки.
В отговор, вицепремиерът и министър на финансите Асен Василев коментира, че текстовете имат за цел да защитят държавните институции и фирми по адекватен начин, а Министерството на правосъдието е единственото, което може да се съобрази с всички национални и международни актове, така че да намери най-удачния начин за запълването на тази празнота в българското законодателство.
От своя страна Министерството на правосъдието коментира, че не може да подкрепи разпространения в медиите вариант на т.нар. български проектозакон "Магнитски", защото е в противоречие с Конституцията и европейското законодателство.
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..
Българското национално радио (БНР) може да разшири излъчването си в Молдова и особено в Тараклийския район, в който е концентрирана българската етническа общност в страната. За това са разговаряли посланикът на Република Молдова в София Емил Жакота..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..