По повод Международния ден за защита на децата, жертви на агресия, различни форми на сценичното и улично изкуство се обединяват в Стрийт арт спектакъл пред Сити Център София за каузата "НЕ! на насилието върху деца". Сред акцентите в програмата са концерт на български поп изпълнители, пантомима и представяне за пръв път на видео клипа за националния телефон за деца: 116 111. В специален кът ще могат да се оставят послания "Подай ръка на дете в нужда", обособена е и фотоизложба"Детското насилие не е тема табу". Организатори на събитието са Национална младежка медийна асоциация полза и Държавната агенция за закрила на детето – ДАЗД.
В "България днес" на 21 октомври слушайте: 01:19 – Актуално от България и сънародниците по света 14:40 – Православен църковен календар - днес възпоменаваме преподобни Иларион Велики и свети Иларион 22:33 – Венета Терзиева и Валентин..
Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма “Развитие на човешките ресурси“ на Министерството на труда и социалнат олитика. Решението се..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии. Българското национално радио за първи път е..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..