Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Босилеград ще обсъждат евроинтеграцията на Западните Балкани

Андрей Ковачев
Снимка: БГНЕС

На дискусия, организирана от Българската телеграфна агенция в Босилеград, Република Сърбия, ще бъде обсъдено бъдещето на Европейския съюз и конкретно европейската интеграция на Западните Балкани. Събитието е част от инициативата "Българските гласове за Европа", която търси гласовете и на българите извън пределите на страната.

"Мястото на Сърбия и всички страни от Западните Балкани е в ЕС колкото се може по-бързо. Но европейската интеграция е двупосочна улица. Страната-кандидат трябва да преодолее инерцията от югославското минало и да е готова историческото помирение да стане факт", каза за БТА евродепутатът Андрей Ковачев, който ще участва в дискусията. Форумът ще бъде открит от българския вицепрезидент Илияна Йотова.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отвориха за движение 10 нови километра по магистрала “Хемус“

Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември ще бъдат пуснати още 3 км. Продължава изграждането и на участъци 2 и 3 от магистрала "Хемус", с..

публикувано на 06.10.25 в 11:46

BG-ALERT е активирана за очаквани поройни валежи по Южното Черноморие

Въведени са извънредни мерки за сигурност във ваканционното селище "Елените" заради очакваните валежи в понеделник, 6 октомври. Докато продължава разчистването на последствията от наводнението на 2 октомври, когато загинаха 4-ма души, Регионалната..

публикувано на 06.10.25 в 09:00

Пловдив е домакин на форум за винен туризъм организиран от UN Tourism

На 6 и 7 октомври в Пловдив се провежда 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм. Организатори са Министерството на туризма в партньорство със Световната организация по туризъм към ООН (UN Tourism).  В дискусиите основни теми са..

публикувано на 06.10.25 в 08:47