През нощта над по-голямата част от страната облачността ще бъде значителна и в западните райони валежите ще продължат. Утре (9 юни) въздушната маса ще бъде неустойчива, ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има валежи и гръмотевична дейност, в югозападната половина от страната значителни по количество; ще има условия и за градушки. Почти без валежи ще остане по поречието на Дунав и по Черноморието. Вятърът в по-голямата част от страната ще бъде слаб, в източните райони до умерен. Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, в София около 23°.
Над планините ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи с гръмотевични бури и градушки. На места в масивите от Югозападна България количествата ще бъдат значителни. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максимална температура на височина 1200 м - около 17°, на 2000 м - около 10°.
Над Черноморието облачността ще бъде значителна, главно по южното крайбрежие с краткотрайни валежи. Ще духа до умерен югоизточен вятър. Максималните температури на въздуха ще бъдат 21°-23°, колкото температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от..