Президентът на САЩ Джо Байдън предложи Кенет Мъртън за нов посланик на страната в България на мястото на Херо Мустафа, която е в София от 2019 г.
Номинацията трябва бъде одобрена от Сената във Вашингтон.
Кенет Мъртън е член на висшата дипломатическа служба, клас "Кариерен министър". Доскоро е бил временно изпълняващ длъжността шарже д'афер на посолството на САЩ в Хаити. Мъртън е работил и като посланик в Хърватия, посланик в Хаити и като зам.-изпълнителен секретар на Държавния департамент. Наред с други свои назначения Мъртън е бил икономически съветник в посолството на САЩ във Франция.
Владее хаитянски креолски, френски, немски и испански език.
В "България днес" на 05 Септември слушайте: 02:12 - Иван Иванов и Александър Василев стигнаха полуфиналите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис за младежи 05:18 – Актуално от България и сънародниците по света..
През нощта времето над страната ще остане предимно ясно с разкъсана висока облачност, но след полунощ над крайните източни райони ще започне да се образува и ниска облачност или мъгла. Над по-голямата част от страната ще бъде почти тихо, само над..
Завърши Международният фестивал SENZA FRONTIERE – INTERNATIONAL MUSIC STARS, който се проведе в черноморския курорт Албена. Форумът събра млади таланти от България и Италия, които не само пеят с изключителна емоция, но и доказват, че музиката наистина..
На деветата Европейска младежка олимпиада по информатика eJOI, която се състоя в Шумен, българските ученици спечелиха пет медала съобщи пресцентърът на..
В петък ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност. Над Източна България ще има временни увеличения на облачността, по-значителни през нощта и преди..
Присъствието на вицепремиера Атанас Зафиров на военния парад в Китай предизвика бурни реакции от страна на ПП-ДБ, които внесоха декларация в Народното..