Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна:

10 хил. украински военни са загинали от началото на войната, жертвите от страна на Русия – в пъти повече

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Близо 10 хил. украински военни са загинали от началото на руската инвазия, докато руските загуби са в пъти по-големи, съобщи Алексей Арестович, съветник на украинския президент.

Продължават уличните боеве в Северодонецк. Проруските сепаратисти съобщиха, че са обкръжили украинска група в завода "Азот". Пътят на запад през Бахмут обаче е под украински контрол и опасност за другите защитници на града не съществува, увери в "Телеграм" управителят на Луганска област Сергий Гайдай.

Складове със зърно в украинското черноморско пристанище Николаев са били разрушени при руски ракетен обстрел, съобщи кметът на града Александър Сенкевич пред Би Би Си.

В азовското пристанище Мариупол са възникнали огнища на дизентерия и холера, твърдят украинските власти. След 80-дневни сражения, довели до смъртта на много цивилни, градът се намира под контрола на Русия и сепаратистите.

Русия иска да разбие всеки един град в Донбас и това не е преувеличение”, заяви във видеообръщение президентът Володимир Зеленски. А в разговор със студенти и преподаватели от британски университети каза, че в сферата на сигурността се е появил нов троен политически съюз между Киев, Лондон и Варшава.

Според украинското Министерство на отбраната крайната целта на руските атаки остава унищожаването на украинската държавност и установяването на марионетно правителство в Киев.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 31 юли 2025 г.

В "България днес" на 31 юли слушайте: 04:53 Актуално от България и българите по света 15:53 Българският фолклорен хор от Пескара "Бели рози" с първа изява в родината 32:40 Единственият лекторат по български език в Грузия намира благдатна среда в..

публикувано на 31.07.25 в 19:00

Август започва с повишаване на градусите и валежи над планините

В петък  минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 16°. През деня над северозападните и крайните източни райони ще е предимно слънчево. Над останалата част от страната облачността ще е значителна и на много места ще продължи да превалява...

публикувано на 31.07.25 в 18:35
Директорът на ГДПБЗН Александър Джартов

Всички пожари са локализирани, огънят в Пирин е овладян

Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", цитиран от БТА. Той добави, че в момента се..

публикувано на 31.07.25 в 17:06