Обилните валежи от 10 до 12 юни предизвикаха порои и разрушаване на пътищата на много места в страната.
В прохода Петрохан където р. Бързия отнесе асфалта и подкопа пътя се работи, за да може до 24 часа да бъде отворено за движение поне в едното платно в критичните участъци.
Продължава отводняването на пътната мрежа в гр. Трявна. Пусната за експлоатация е и жп линията, след отводняване на гарата. Пътни щети се отстраняват и в общините Вършец и Криводол. Заради дъждовете пропадна и пътен участък между Силистра и Русе на изхода на с. Айдемир, което забавя движението.
Временно е ограничено преминаването през “Крив тунел“ по пътя Благоевград-Кресна. Движението минава по обходен път заради ремонт на асфалтовата настилка.
Миналата година пътищата бяха изоставени без каквато и да било поддържка, каза пред БНР Диана Русинова, председател на Европейския център за транспортни политики. По думите ѝ, когато водата се задържа на платното за движение, или подкопава основата му, или като цяло го разрушава. Русинова е категорична, че липсата на пътна поддръжка е довела до такова влошаване на инфраструктурата, че разходите по нейното възстановяване ще бъдат три пъти повече от цените на текущите ремонти.
Междувременно от Браншовата камара "Пътища" заявиха, че ако до края на месеца не се предприемат действия за решаване на проблемите в сектора и изплащане на дължимите от държавата пари, пътностроителните фирми ще бъдат принудени да спрат работа.
Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА. Състезателите от България, Румъния, Гърция и Испания ще се изправят пред екстремните препятствия на..
В събота , 4 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..
В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е..
В събота , 4 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня..
В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от..