Информацията, която БНР създава,продължава да се ползва с най-високо обществено доверие в България. По думите на генералния директор на медията Милен Митев, националното радио трябва да се бори за това доверие всеки ден и е важно да знае как. С тези думи той откри двудневния семинар за организацията на новинарското съдържание и актуалната информация в обществената медия и представи и специалния гост-лектор на събитието Том Макгуайър.
Виден журналист, продуцент и награждаван документалист, Том Макгуайър е дългогодишен ръководител на информационната програма RTÉ Radio 1 на ирландското обществено радио. „RTÉ Radio 1 и Българското национално радио имат почти същия брой служители и почти същите отговорности – посочи пред журналистите гостът. – Най-важното и общото между нас обаче е, че ние сме служители на обществото. Такива трябва да бъдем!“ – подчерта Том Макгуайър. Съвместната инициатива е на БНР и Академията на Европейския съюз за радио и телевизия (EBUAcademy).
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за герой от Първата световна война ген. Христо Луков , който по-късно като министър на отбраната..
"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22 февруари учени и изследовател от цяла България. Това е девето издание на научния форум, а..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното многообразие от два различни ъгъла – имигрантите в България и българите в чужбина. Мечтата на три поколения..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното..