На 15 юни в СУ “Св. Климент Охридски”, Българска фондация Биоразнообразие среща журналисти, политици и експерти в еднодневна дискусия, посветена на климатичните промени.
Ще бъдат обсъдени приоритетите и стъпките, които държавата предприема, за да ограничи въздействието на климатичните промени, в изпълнение на изискванията на европейската общност по отношение на климата.
Поставен е специален фокус върху защитените територии и ролята на опазеното биоразнообразие и стабилните екосистеми за намаляване и адаптиране към климатичните промени.
Ще бъдат представени и примери от България за това, как намесите в природата допълнително усилват климатичните промени и за ефектите от климатичните промени върху живота на хората.
В "България днес" на 23 юли слушайте: 05:31- "Учим, играейки. Играем, учейки!“ – започна годишната среща на АБУЧ – репортаж от Велико Търново на Красимир Мартинов 28:08- Гост в студиото – Анна-Мария Бунева от Чикаго: -за пътя от..
В четвъртък минималните температури ще са от 19 до 23°. В София ще е 21°. Преди обед значителна облачност ще има над източните райони с превалявания над Североизточна България. В останалата част от страната ще е слънчево. Следобед над планините ще..
Нужният чист месечен доход за издръжка на семейство от двама възрастни и дете до 14 г. е 2748 лв. (1331 евро) към края на второто тримесечие на 2025 г. От 1526 лв. (739 евро) месечен доход се нуждае един работещ, живеещ сам. Това сочат данните на..
Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави..
Три часа и 10 минути, с 31 песни, пред над 40 000 почитатели . Това са фактите от завръщането на Guns N’ Roses в София – на 21 юли, на националния стадион..
В "България днес" на 23 юли слушайте: 05:31- "Учим, играейки. Играем, учейки!“ – започна годишната среща на АБУЧ – репортаж от Велико Търново на..