"Пролетен Квинтет" за дървени духови инструменти става задължителен за учебната и конкурсна програма на най-реномирания музикален университет на САЩ, а именно Джулиард скуул в Ню Йорк. Това стана известно от пост на композитора Румен Бояджиев-син в социалните мрежи.
Премиерата на "Пролетен Квинтет" пред българската публика се състоя през 2018 година. В него композиторът в известен смисъл продължава традициите на българската композиторска школа, като използва мелодичен и метроритмичен материал, основан на българския фолклор, талантливо пречупен през авторската му инвенция и особеностите на музикалните инструменти, които участват в квинтета.Добавянето на произведението в задължителната програма на едно от най-реномираните музикални висши учебни заведения в света, е поредното признание за таланта на роденият през 1979 година български композитор. През 2021 година увертюрата към детската опера ""Ледената кралица" на Румен Бояджиев-син беше отличена на Международния конкурс за филмова музика NGC LAB
Съставил: Йоан Колев
Концерт на супергрупата "Фондацията", рожден ден на Кирил Маричков и Ден на българския рок – тези три събития се събират в едно на 30 октомври в София в зала "Асикс Арена" (бившата "Фестивална") от 20 ч. Големият концерт ще срещне на една..
Като вече установено име на българската музикална сцена, Графа винаги подкрепя млади и талантливи артисти. Най-новата му песен "Всеки от нас" е в дует с Robi – особено популярен изпълнител от по-новото поколение. Видеото към песента заслужава..
Когато две звездни имена се съберат за дует, успехът е сигурен. Така беше в песента на Миро и ALMA "Повече", вероятно това ще бъде и съдбата на втората им съвместна песен – "Там". Създадена е по време на творческия лагер Sofia Songwriting Camp, като..
Почитателите на шлагерната музика и експресивното сценично присъствие със сигурност очакват предколедната среща с Веселин Маринов. Вече е дългогодишна..