Край на диалога между Столична община и правителството обяви пред БНТ председателят на общинския съвет Георги Георгиев. Причина е отказът на кабинета да подпомогне градския транспорт в София. Общественият превоз е на загуба от над 70 млн. евро заради поскъпването на горивата и тока до 330%. Общината иска с актуализацията на бюджета държавата да поеме дефицита. Но от кабинетите на премиера и на финансовия министър са казали местната власт да вдигне цената на услугата, да съкрати служители и да разреди разписанието.
При инфлация и увеличени разходи за хората Георгиев каза, че няма да вдигат цената и припомни, че 2 години през пандемията от Covid-19, общината сама е покривала загубите на сектора.В брой 62 на предаването ви предлагаме: Интервю на Гергана Манчева с Елеонора Едрева - специализант по програмата "Фулбрайт", завърнала се от Америка у нас, за да изследва старите багрилни техники, а завръщането беше предшествано от срещи..
Няма активни огнища на пожара в Пирин. През нощта екипи на пожарните служби и горски служители не са допуснали огънят да навлезе високо в планината и да засегне територии на Национален парк "Пирин". Силният вятър разнася горските пожари в Пирин..
Фестивал, възхваляващ женствеността във всичките ѝ нюанси, ще се състои от днес до неделя в силистренското село Ветрен. Името му "Страхотна жена" е дадено от българо-френската певица, цигуларка и актриса Емануела Калчева-Джайма , която е и организатор на..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..
Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол...