Понеделник ще е слънчев. Максималните температури ще се повишат до 27-28°, в Западна България ще достигнат до 33°. В София термометърът ще сочи до 28°.
По Черноморието ще е слънчево с малка вероятност за валежи на север преди обяд. Температурата на въздуха ще е от 23 до 27°, на морската вода ще е 21-22°. Вълнението на морето ще е до 2 бала.
В планините ще е слънчево. След обяд на места ще има заоблачавания, но е много малка вероятността за валежи. Максималната температура на 1200 м височина ще е около 21°, на 2000 м до 14°.
Във вторник не се очакват съществени промени. Ще превали над Западна Средна гора.И тази година екипът, проучващ археологическия комплекс Провадия-Солницата, организира на 22 септември Ден на отворените врати. Подготвен е интересен и различен от стандартния посетителски маршрут из комплекса на най-древния солодобивен и градски..
"- Анадолеца или Пашата, както му казваха още, беше най-хубавото куче на Петра. То беше голямо, черно, с дълга космата опашка и увиснали уши, каквито са ушите и козината на каракачанското куче." ("Борба до смърт", Йордан Йовков) "...По този вълчи..
През лятото на 2024 г. една столична община и нейните жители показаха как нагледно можем да бъдем щастливи и задружни като общност, седнали на една маса. През месец юли 2024 г. на улица "Екзарх Йосиф" и през септември на улица "Оборище" бяха разгънати..
България чества 117 години от обявяването на своята Независимост. Център на тържествата е старата българска столица Велико Търново, но тържества се..
През нощта ще бъде ясно и почти тихо. В сутрешните часове във вторник на отделни места в низините и над източните райони ще има временни увеличения на..
България чества днес 117 години от провъзгласяването на българската независимост. На 22 септември 1908 година в църквата "Св. 40 мъченици" в Търново княз..