На фона на дебатите в парламента по повод свалянето на доверието от правителството, протестиращи граждани искат оставката на министрите от кабинета на Кирил Петков. Протестите са организирани от политически сили и граждански формации, които са недоволни от ниския стандарт на живот в страната, високите цени на горивата и политиката по темата за присъединяването на РС Македония към ЕС.
Представителите на ВМРО също са пред сградата на Народното събрание, като техният призив към депутатите е "Не предавай Македония"!

На ключови кръстовища около парламента има пропускателни пунктове, които проверяват протестиращите, а пред самата сграда са поставени заграждения, има и разположено и водно оръдие.
Очаква се по-късно следобед да се включат активисти на партия "Възраждане" от цялата страна.
В четвъртък минималните температури ще са от 1 до 6°, в София – 2°. Малко по-ниски сутринта ще са температурите в котловините, където ще има условия за слана. В часовете преди обед на места в низините и котловините все още ще бъде мъгливо или с..
Намалява увереността за личните финанси на българите. Това показва изследване на социологическа агенция "Мяра", проведено между 5 и 13 октомври 2025 г. сред 801 пълнолетни български граждани. Ако през април 32,2% от сънародниците ни са очаквали..
Двата най-големи профсъюза в България - КНСБ и КТ "Подкрепа", организират предупредителна протестна акция пред сградата на Министерския съвет. Тя е планирана за 31 октомври (петък) преди заседанието на Националния съвет за тристранно..
България ще участва в престижния песенен конкурс "Евровизия", който през 2026 г. ще отбележи своето 70-о издание. Завръщането е част от стремежа на..
София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя..
В "България днес" на 03 ноември слушайте: 02:01 – Актуално от България и сънародниците по света 11:25 – БПЦ с мобилно..