В петък ще е слънчево. Ще има временни увеличения на облачността в Източна България над Балкана и Родопите, където ще превали за кратко. Максималните температури ще са от 27 до 32°, в София 27°.
Над Черноморието ще е слънчево с възможни кратки валежи след обяд предимно на север. Максималните температури ще са 25-28°, на морската вода 21-24°. Вълнението на морето ще е 2 бала.
Над планините ще е слънчево с временни заоблачавания и слаби валежи. Максималната температури на височина 1200 м ще е около 22° на 2000 м до15°.
В събота ще е топло с разкъсана облачност и превалявания на югозапад.
Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с народни носии и трибагреници за осма поредна година започна от връх Снежанка, а минусовите температури..
С поставяне на цветя и венци пред паметника на Незнайния воин в София и издигане на националното знаме бе отбелязан Националният празник на България. Присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, министърът на отбраната Атанас Запрянов, българският патриарх..
България ще участва в Световното изложение ЕКСПО 2025 с национален щанд, на който ще работят български студенти, по предложение на Министерството на туризма. Българската държава ще има собствен павилион, от най-висок клас – тип "А", съобщиха от..
Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с..
Посрещнахме Баба Марта и отбелязахме 147 години свободна България. В първия работен ден за месец март през 2025 година в "България днес" ще обобщим отзвука..
В сряда сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни ще има ниска слоеста облачност или мъгла. Минималните температури ще бъдат от..