Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Осем починали от коронавирус

През последното денонощие са установени 254 случаи на коронавирус от направените 2601 тестове, показват данните на Единния информационен портал.

Малко под 10% от пробите са дали положителен резултат. 59% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 75, във Варна – 39, и в Пловдив – 22.

В болница се намират 309 пациенти – от тях 26 в интензивни отделения. 72% от новопостъпилите 47 не са ваксинирани.

Осем души са починали – всички те не са били имунизирани, докато оздравелите са 332. Активните случаи наброяват 61 183.

Вчера са поставени 447 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 061 364 души. 763 402 имат и бустерна доза.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вече 200 години бесарабските и таврийските българи милеят за своята прародина

В началото на войната между Русия и Украйна бесарабските българи по всички земи посрещнаха своя празник с молитва за мир. Почти четири години по-късно, изпълнени с още по-голяма горест, те споменават своя специален ден, разпръснати по света. Някои в..

публикувано на 29.10.25 в 08:55

След хладното утро през деня се очаква слънце

В сряда  минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще..

публикувано на 28.10.25 в 19:05

България днес - 28 октомври 2025 г.

В "България днес" на 28 октомври слушайте: 00:59 - В Световния ден на анимацията си говорим за нейните възможности да предава не само чувства и емоции, но и научни постижения и философски идеи 03:30 -  Актуална информация от България и..

публикувано на 28.10.25 в 19:00