Външното министерство на Република Северна Македония излезе с остра позиция срещу езика на омразата в българския парламент и връчи вербална нота до Министерството на външните работи. В документа се казва, че Скопие най-остро осъжда плакатите "Македония е България", които депутати от националистическата партия “Възраждане” държаха вчера по време на обсъжданията дали да отпадне ветото за начало на европреговори на РСМ. Посочват се също подобни изказвания от трибуната на парламента, защото противоречат на европейските демократични ценности и на Договора за добросъседство. Скопие очаква официалните представители на България да осъдят говора на омразата и териториалните претенции към Република Северна Македония.
За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното събрание Наталия Киселова, която присъства на тържеството за Цветница в Ловеч. " Административни..
Отношенията между България и Турция, които са приятелски, партньорски и които с десетилетия изграждаме устойчиво, са гаранция за опазването на националните, но и на външните европейски граници по начин, който е пример за Европа. Това заяви..
Един от най-големите товарни кораби в света за първи път акостира в „Пристанище Варна“ и достави 58 000 т. рапица, предаде БГНЕС. Товарът е от Канадаи и ще се рафинира в страната. Доставката се прави заради липсата на суровина и ограниченията за..
Патриарх Даниил отслужи Света литургия в катедралата "Св. Александър Невски" по случай празника Вход Господен в Йерусалим. Днешният ден отбелязва..
За безопасността на пътя не е достатъчна само промяна на закона, мерките трябва да бъдат много повече, каза пред журналисти председателят на Народното..
Военният научноизследователски кораб НИК 421 "Св. св. Кирил и Методий" се звърна след успешна трета мисия до Антарктида. Корабът акостира на Морската..