Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

БНБ пуска златна монета за 300 годишнината от рождението на св. Паисий Хилендарски

Снимка: БНБ

От 27 юни Българската народна банка – БНБ пуска в обращение златна възпоменателна монета „Паисий Хилендарски – два златни лева“.

Цената на монетата е 3755 лева или 1920 евро.

Монетата ще се продава в централата на БНБ и в офисите на още пет други търговски трезора. До 29 юни всеки клиент – физическо или юридическо лице ще може да закупи от БНБ по една монета. След това възпоменателната монета „Паисий Хилендарски – два златни лева“ ще се продава без ограничения, съобщават от националната банка



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложба в ЕП представя живота на приемните семейства и осиновителите у нас

В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..

публикувано на 26.11.25 в 13:04

Инвестициите в култура и туризъм са ключ към развитието на Враца и региона

Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..

публикувано на 26.11.25 в 11:15

Проектобюджет 2026 г. изкарва недоволството на улицата

Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..

публикувано на 26.11.25 в 07:00