През нощта ще преобладава ясно време. По-значителна облачност ще има над Източна България и планините и на отделни места там ще превали. В повечето райони ще бъде тихо. Утре ще бъде предимно слънчево. Температурите слабо ще се повишат и максималните ще бъдат между 29° и 34°, малко по-високи на места в Дунавската равнина и крайните югозападни райони, в София - около 29°.
Над планините ще бъде предимно слънчево. Следобед ще се развие купеста облачност и само на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 24°, на 2000 м - около 17°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Валежите ще бъдат малко вероятни. Ще духа слаб, следобед - до умерен североизточен вятър. Максималните температури на въздуха ще бъдат 26°-30°, а на морската вода - 22°-24°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В Ректората на СУ "Св. Климент Охридски" се провежда Ден на отворените врати по инициатива на Студентския съвет. Събитието е възможност за всички желаещи да продължат образованието си в най-престижното и старо висше училище у нас. На Деня на..
С официална церемония и Поход на толерантността "Ние помним" в София беше отбелязана 82-рата годишнина от спасяването на българските евреи и почетена паметта на евреите, загинали в нацистките лагери на смъртта. Днешната дата е избрана заради т.нар...
Изминаха 4 десетилетия от най-дългото замръзване на водите на р. Дунав, което помнят жителите на крайдунавските български градове. През 1985 г. реката е с ледена покривка за цели два месеца - от 16 януари до 16 март. Тогава ледът е разбиван с..
Близо 80% от населението на молдовския град Тараклия са етнически българи. В исторически план градът е основан в началото на XIX век от български..
На днешния ден се навършват 40 години от атентата край жп гарата в Буново. При инцидента на 9 март 1985 г. избухва бомба, поставена във вагона за майки с..
С официална церемония и Поход на толерантността "Ние помним" в София беше отбелязана 82-рата годишнина от спасяването на българските евреи и почетена..