Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Двама са починалите с Covid за денонощието, болните спадат до почти 60 000

Снимка: Pixabay

549 са новите случаи на Covid в страната за последните 24 часа или с 46 по-малко спрямо ден по-рано. Над 57,5 от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 12% от направените 4587 теста, при 11% на показателя във вторник, сочи порталът coronavirus.bg.

Регистрираните активно болни намаляват с 913 до 60 017. В болници са приети 43-ма инфектирани. 30 от тях или 69,77% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с 10 до 339. На интензивно лечение са 26 заразени.

За денонощието са починали двама души с установен Covid. Един от починалите не е бил имунизиран. Излекуваните са 1460. Във вторник са са поставени 1160 ваксини.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

От 8 до 80-годишни ще "мерят сили" на Голямата диктовка "Пазител на българския език"

За 146-та си годишнина Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София кани 146 участници да се включат във второто издание на Голямата диктовка "Пазител на българския език". Инициативата ще се проведе на 22 май 2025 г. от 11:00 ч. в три от..

публикувано на 12.05.25 в 10:05

Евродепутатът Емил Радев организира международна конференция срещу насилието над животни

Под надслов "Заедно срещу жестокостта! Нови заплахи и ефективни решения в защита на животните" в София ще се проведе международна конференция, организирана от Емил Радев – евродепутат и зам.-председател на Интергрупата за защита на животните в..

публикувано на 12.05.25 в 07:00

Момичета от социални услуги ще участват в благотворително модно дефиле

Импровизирано модно дефиле с участието на момичета от социални услуги и абитуриентки от 2-ро СУ "Акад. Емилиян Станев" ще се състои днес в столичното Подкуполно пространство на зона "Ларго". Събитието е част от кампанията на благотворителната..

публикувано на 12.05.25 в 06:00