Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кирил Петков: "Решението за руските дипломати не е мое"

Снимка: БГНЕС, архив

Решението да бъдат изгонени от страната ни 70 руски дипломати не е мое, коментира премиерът в оставка Кирил Петков. Той е в парламента, където заедно с ръководителя на ДАНС, на военното разузнаване и на държавна агенция "Разузнаване" ще бъде изслушан по казуса на закрито заседание. 

Кирил Петков обясни, че има междуведомствен доклад от външното министерство и решение на Съвета по сигурност. “Решението е на базата на този съвет и на три доклада от ДАНС. Това са всички институции, които отговарят за сигурността”, добави той. Според премиера докладите са от май и юни, но е имало информация още през март. “Това, което ще разкажа на народните представители, е абсолютна хронология”, заяви Кирил Петков преди заседанието. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 10 септември 2025 г.

В "България днес" на 10 Септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..

публикувано на 10.09.25 в 19:00

От запад на изток над страната ще премине студен атмосферен фронт

В четвъртък  минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт облачността ще е предимно значителна, купесто-дъждовна и около и след пладне в Западна и..

публикувано на 10.09.25 в 18:30

Цялата магистрала "Европа" ще бъде пусната на 14 септември

В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на заседание на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно..

публикувано на 10.09.25 в 17:21