В петък ще е слънчево. След обяд над планинските и североизточните райони на места ще има кратки валежи с гръмотевици. Максималните температури ще са от 33 до 38°, в София – около 32°.
По Черноморието ще е слънчево. След обяд на север са възможни кратки валежи. Максималните температури ще са 27-31°. Морската вода е 23-25°. Вълнението на морето ще е 1 бал.
В планините също ще е слънчево с кратки, следобедни валежи. Максималната температура на височина 1200 м ще е 26°, на 2000 м до 19°.
През почивните дни ще е слънчево. Температурите ще спаднат с 1 до 3°. В събота над Западна България ще има кратки валежи, възможни са и градушки.В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и православието като духовен мост между културите; 22-годишният Георги Грозев учи тромпет в Гент и прославя..
С премиера Росен Желязков обсъдихме плана на ЕС за нова стратегия за Черно море, която Еврокомисията ще представи скоро. Това съобщи комисарят по разширяването Марта Кос, която е на официална визита в София. "Черноморският регион е изключително важен за..
В четвъртък , 17 април, ще бъде предимно слънчево. След обяд над планинските райони в западната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на изолирани места там ще превали краткотраен дъжд. Вятърът ще е от..
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват..
Българската православна църква, начело с Патриарх Български и Софийски митрополит Даниил и членовете на Светия Синод, отправи към вярващите християни..
Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил поздрави с "Христос воскресе!" и в пасхалното си слово акцентира на призванието на православните..