Твърде сложен изказ в учебниците, несъобразен с възрастта на децата материал, прекалено много информация, малко упражнения са основните трудности, за децата в училище. Изводите са от национално изследване с родители и деца от I до Х клас на "Галъп интернешънъл Болкан", поръчано от Министерството на образованието.
Над половината родители признават, че децата им са затруднени по един или повече предмети. 37%, определят онлайн обучението като основна причина за трудностите. 1/3 обвиняват учителите, че преподават зле. 28% смятат езика в учебниците за неясен. Толкова намират материала за прекалено обемен.
Гимназистите са недоволни от големия обем информация за заучаване.
Всеки трети родител плаща за частни уроци, сочи изследването.
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
В "България днес" на 7 октомври слушайте: 08:53 - Българи от Молдова съпричастни с пострадалите от наводненията в България 09:40 - Актуално за..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..