Твърде сложен изказ в учебниците, несъобразен с възрастта на децата материал, прекалено много информация, малко упражнения са основните трудности, за децата в училище. Изводите са от национално изследване с родители и деца от I до Х клас на "Галъп интернешънъл Болкан", поръчано от Министерството на образованието.
Над половината родители признават, че децата им са затруднени по един или повече предмети. 37%, определят онлайн обучението като основна причина за трудностите. 1/3 обвиняват учителите, че преподават зле. 28% смятат езика в учебниците за неясен. Толкова намират материала за прекалено обемен.
Гимназистите са недоволни от големия обем информация за заучаване.
Всеки трети родител плаща за частни уроци, сочи изследването.
В брой 55 на предаването слушайте : Децата от българското неделно училище "Абагар" в Италия – герои на документалния филм "Духът на маскарадните игри" – репортаж на Иво Иванов от премиерата му в Рим; Етно фест на българите в Тараклия..
На 16 юни към Централна Азия тръгва подготвяна от десетилетие българска научна експедиция, пише в 24chasa.bg проф. Николай Овчаров. Две седмици ще се проучват древните петроглифи и битът на последните оцелели истински шамани в монголската част на..
Между 12 и 15 юни в София и Киев ще се проведе първата по рода си дигитална фотоизложба, която има за цел да покаже по нестандартен начин над 700 разтърсващи кадри с руските военни престъпления в Украйна. Изложбата "Украйна: любов + война" ще се..
В сряда минималните температури ще са от 16 до 19°. В София ще е 16°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд отново над Западна България, в..
Младите хора в България са готови да бъдат част от промяната, но не вярват, че им се дава възможност. Това показва национално представително..
Черноморският курортен комплекс "Златни пясъци" е домакин на второто издание на международния туристически форум Erlebe Bulgarien / "Изживей България",..