Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът връчва мандат за съставяне на кабинет на “Продължаваме промяната”

Румен Радев
Снимка: БГНЕС

Президентът Румен Радев днес ще връчи проучвателен мандат за съставяне на правителство на кандидата за премиер, излъчен от първата политическа сила “Продължаваме промяната”. Партията разполага с една седмица, за да предложи проект на кабинет. Ако не успее, мандатът ще отиде при вторите по численост – ГЕРБ-СДС, но от коалицията вече заявиха, че няма да правят правителство в рамките на този парламент. Според конституцията държавният глава избира третата партия, на която да даде мандат. 

В началото на седмицата президентът проведе консултации с парламентарно представените сили с изключение на ПП и БСП –двете партии не се явиха заради заседание за актуализацията на държавния бюджет. За първи път държавен глава ще връчи проучвателен мандат на най-голямата партия, без да се е срещнал с нейни представители.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Столична община ангажира доброволци за работа по различни обществени каузи

Столичната община създава младежки доброволчески екип за бързо реагиране "SOfia HELPers". Инициативата за създаване на младежки групи, готови да помагат в различни направления и при кризисни ситуации, е на дирекция "Спорт и младежки дейности" на..

публикувано на 08.06.25 в 07:45

Краят на седмицата ще е горещ, по-ниски ще са дневните температури на Черноморието

В неделя  минималните температури в страната ще са от 12 до 17°. В София ще е 12°. През деня ще бъде слънчево и горещо. След обяд главно над планините ще се развива купеста облачност и на места ще превали. Ще духа слаб до умерен вятър от..

публикувано на 07.06.25 в 17:30
вицепрезидента Илияна Йотова

За президентската институция са оправдани всички резерви и притеснения при въвеждането на еврото

Докладите на Еврокомисията и Европейската централна банка оправдават всички резерви и притеснения, които имаше президентът Румен Радев, когато предложи референдум за еврото. Това каза пред медиите вицепрезидентът Илияна Йотова в местността Илиева..

публикувано на 07.06.25 в 17:09