Министерството на външните работи е запознато с всички предложения на френското председателство на Съвета на Европейския съюз, съобщиха от ведомството в отговор на запитване. От там уточняват, че действията на българските институции не могат да излизат извън рамката, създадена с парламентарното решение от 24 юни т.г. във връзка с разширяването на ЕС и процеса на преговори на Република Северна Македония.
“В съседната държава в момента върви процедура за приемане на предложението на френското председателство и евентуални спекулации по този въпрос у нас биха могли да се отразят отрицателно върху процесите там”, заявяват още от МВнР. Междувременно вицепремиерът по въпросите на европейската интеграция на РСМ Боян Маричич обяви, че в представения от френското председателство документ не фигурира двустранният протокол, а това, по думите му, означава, че е изпълнено очакването на страната му историческите въпроси да бъдат премахнати.

Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..
Над 3 хил. антики за над 100 млн. евро са иззети при международна акция. Операцията е координирана от София, съобщи гръцката полиция. Една от най-големите мрежи за контрабанда на антики е разбита с подкрепата на Европол и Евроджъст. Арестувани са 35 души...
Косово отива на предсрочни избори след 9-месечни опити да се състави кабинет Косовският президент Вьоса Османи разпусна парламента, съобщи вестник Koha Ditore. До това се стигна след като проектокабинетът, предложен от Глаук Конюфца, не..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за..