Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“Продължаваме промяната” и БСП постигнаха съгласие за приоритетите на кабинета

Корнелия Нинова и Асен Василев
Снимка: БГНЕС

Номинираният за премиер Асен Василев съобщи след преговори в парламента, че “Продължаваме промяната” и БСП са постигнали съгласие за приоритетите на бъдещото правителство. Коалиционните партньори в настоящия кабинет в оставка са се разбрали също експертни екипи да изготвят в кратки срокове управленска програма, в която да залегнат ясни срокове и ангажименти до края на годината.

“За нас беше важен социалният стълб в политиката в предишния кабинет. Нашето мнение съвпада с вашите приоритети, обявени предварително - за борба с корупцията, промяна в КПКОНПИ, но бихме искали да допълним програмата на правителството с няколко теми - социалната политика, здравеопазване, образование, икономика”, каза, от своя страна, лидерът на левицата Корнелия Нинова.

Силно вярвам, че ще успеем да направим правителство, което да продължи да работи за интересите на България”, обобщи Асен Василев. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По искане на Украйна в България проверяват търговци на оръжие

Службите за сигурност у нас извършват претърсвания и изземвания в жилища и офиси в София и в страната. Действията на екипите са в изпълнение на молба за правна помощ на Националното антикорупционно бюро на Украйна. Молбата е свързана с разследване..

публикувано на 12.08.25 в 13:45
Церемония по дипломирането на млади лекари в Медицинския университет в София

За поредна година расте броят на обучаващите се в България студенти чужденци

Чуждестранните студенти в България предпочитат да се обучават в Медицинските университети в София, Пловдив, Варна и Плевен, както и в Софийския университет "Св. Климент Охридски" . През академичната 2024/2025 година броят на чуждестранните студенти в..

публикувано на 12.08.25 в 10:36

Огнено шоу и анимация във Варна за Международния ден на младежта

Богата програма с кинопрожекции и огнено шоу, по случай Международния ден на младежта , подготвя Община Варна. Събитията ще се проведат на 12 август от 16:00 до 23:00 ч. на входа на Морската градина .  В рамките на предвидената празнична програма ще..

публикувано на 12.08.25 в 07:35