Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“Демократична България” ще участва с целия си ресурс в евентуален нов кабинет

Христо Иванов
Снимка: БГНЕС

“Демократична България” споделя разбирането, че новото правителство трябва да стъпи на програма, която да извежда приоритети, заяви съпредседателят на партията Христо Иванов след преговорите с “Продължаваме промяната” за съставяне на кабинет.

Сред темите, които трябва да залегнат в програмата, той посочи конституционната реформа, енергийната независимост, Шенген, еврозоната, укрепването на сектор "Сигурност" и модернизирането на армията.

Христо Иванов оцени шестте месеца на кабинета “Петков” като “трудни, турбулентни, но същевременно с много добри постижения” и пожела да бъде намерен механизъм за по-голяма диалогичност по националните приоритети. "Ще участваме с целия ресурс, който имаме", ангажира се той. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Туристическият сектор търси решения за проблема с липсата на кадри

Кадровата криза в туристическия сектор е достигала критични нива, като по различни данни до 70% от туристическите обекти работят с недокомплектован персонал. Икономическите загуби от нереализиран туристически потенциал се изчисляват на близо 1..

публикувано на 09.04.25 в 07:20

В средата на седмицата – отрицателни градуси сутрин и сняг по високите места

В сряда , 9 април, вятърът от северозапад отново ще се усили. Облачността ще бъде променлива, следобед по-често значителна, но само на отделни места ще превали дъжд и сняг. Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в София – около..

публикувано на 08.04.25 в 18:15

Български университети представят френскоезичните си програми в Скопие

Възможностите за висококачествено висше образование на френски език в България ще бъдат представени по време на образователно изложение в Скопие. Събитието е в рамките на кампанията "Continuons en français – да следваме на френски в български..

публикувано на 08.04.25 в 12:37