Експулсираните 70 руски дипломати и служители на посолството заедно с техните близки заминават днес от страната ни. Очаква се в ранния следобед на летище София да кацнат два самолета на Руската федерация, които да ги отведат в родината. По непотвърдена информация на борда му ще се качат около 170 души. Решението за отзоваването на руснаците беше съобщено от премиера в оставка Кирил Петков на 28 юни т.г. “Всеки, който работи за чужди интереси, ще бъде призован да се върне обратно в страната, откъдето е дошъл”, заяви тогава той.
"Черно море – уникално и непознато" е името на изложбата, която Регионалният исторически музей-Бургас ще представи на днешния Международен ден на Черно море. С нея се цели да бъде насочено общественото внимание към богатството и уязвимостта на..
Българската академия на науките ще отбележи днес Деня на народните будители с тържествена церемония и изложба, съобщи БТА. Събитието ще бъде открито от председателя на академията чл.-кор. Евелина Славчева, а акад. Иван Гранитски ще произнесе слово на тема..
В петък минималните температури ще са от 2 до 7° , по Черноморието до 10°, в котловините градусите ще се и под нулата, в София – около 2°. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла или ниска облачност. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски -..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..
В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в..