183 са новите случаи на Covid-19 в страната за последните 24 часа или със 131 по-малко спрямо ден по-рано. Над 67,2% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 13,5% от направените 1353 теста, при 18,88% на показателя в неделя, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват със 168 до 59 982. В болници са приети 7 инфектирани. 5 от тях или 71,43% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с трима до 366-ма. На интензивно лечение са 27 заразени.
За второ поредно денонощие не са регистрирани починали с установен Covid-19. Излекуваните са 15. В неделя са поставени 13 ваксини.
Заразените с коронавирус в света нарастват до 17,3 млн. през юни. Това е с 15% повече от май, съобщи Световната здравна органзация. Смъртността продължава да намалява. През юни са починали около 40 800 души в света, което е с 1/3 по-малко спрямо май.
Предметът “Добродетели и религии” няма да бъде въведен от следващата учебна година, съобщи от Пловдив образователният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА. По думите му, продължава работата по изготвянето на програмата за..
Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..
“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..