В сряда от сутринта над Западна България, а след обяд и над централната част на страната ще се развива дъждовна облачност с кратки валежи, гръмотевици и градушки. Над Източна България ще еслънчево. Температурите ще се понижат с 5-7°. Максималнитеще са 26° на запад до 36° на изток.
Над Черноморието ще е слънчево. Максималните температури ще са 28-30°, на морската вода 24-27°. Вълнението на морето е 1-2 бала.
Над планините в Западна и Централна България още преди обяд ще завали. Максималната температура на височина 1200 м ще е 22°, на 2000 м до 13°.
В четвъртък валежите ще се пренесат над Източна България. В петък над страната ще премине нов студен фронт.
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храма “Св. Неделя” в София. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На 16 февруари 2024 г...
Кристиян Владов и Стефан Кюркчиев от Природонаучния музей в Пловдив работят по проект за транспортиране на живи риби от Южния полярен кръг до България. Целта е да се създаде антарктически аквариум в Пловдив, където посетителите – от ученици до..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..