866 са новите случаи на Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 86 спрямо ден по-рано. Над 58,3% от новозаразените не са ваксинирани. Положителни са 16,69% от направените 5189 теста, при 14% на показателя във вторник, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни спадат с рекордните 12 577 души до 38 972. В болници са приети 70 инфектирани. 55 от тях или 78,6% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с 21 до 417. На интензивно лечение са 33-ма заразени.
За денонощието е регистриран един починал с установен Covid, който не е бил имунизиран. Излекуваните са 13 442-ма. Във вторник са поставени 1681-на ваксини.
В неделната вечер на 7 септември небето ще ни предложи уникално зрелище, известно като Кървава луна. Става дума за пълно лунно затъмнение, при което Луната ще се обагря в огнени нюанси на оранжево и червено. З атъмнението се случва дни преди..
Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..
От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР. Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..
По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува..
В неделя ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но почти без валежи. Вятърът ще бъде североизточен, предимно слаб, в..
Село Крепост, община Димитровград, става кулинарна столица на традициите на 7 септември 2025 г. , когато приютява една от най-ароматните ни кулинарни..