Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 09.07.2022 г. - събота

За 16 области в Западна и Централна България има жълт код за опасни валежи

Снимка: БГНЕС

В събота над страната ще има значителна облачност. Над Западна и Централна България ще вали на места и интензивно с гръмотевични бури. На изток валежите ще са следобедни и по-слаби. Максималните температури ще са от 18-20° в западните, до 30° в източните райони, в София ще е до 18°.

Над Черноморието главно в следобедните часове ще превали. Максималните температури ще са 25-27°, на морската вода е 24-26°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Над планините ще вали. По най-високите части на Рила и Пирин дъждът ще се примесва със сняг. Максималната температура на височина 1200 м ще е 14°, на 2000 м до 7°.

В неделя облачността ще се разкъсва и валежите ще намаляват.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българите са сред най-малко ползващите влакове в ЕС

Железопътният превоз на пътници в ЕС е нараснал с 5,8% през 2024 г., показват публикуваните днес данни на статистическата агенция Евростат. През миналата година с влакове са извършени 443 милиарда пътникокилометра, което е най-високото ниво,..

публикувано на 31.10.25 в 17:45

Президентът отличи изявени личности за постиженията им в различни области

В навечерието на 1 ноември, Деня на народните будители, държавният глава Румен Радев удостои с Почетния знак на президента изявени личности с постижения в областта на музикалното и изобразителното изкуство, академичното дело и науката. На..

публикувано на 31.10.25 в 16:26

По съседски: Събития с балкански адрес

Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в Сърбия за отбелязване на годишнината от срутването на козирката на жп гарата в Нови Сад, отнело..

публикувано на 31.10.25 в 10:30