Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ щяла да подкрепи с трима депутати проектокабинета

Снимка: Кирил Фалин

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви пред симпатизанти в Бургас, че е щял да помогне на “Продължаваме промяната” да състави нов кабинет, ако се беше стигнало до гласуване в Народното събрание. “Щяхме да подкрепим правителство, все щях да намеря трима депутати, които да са ми верни”, добави той. Опозиционната партия няма да изпълни втория проучвателен мандат за кабинет в рамките на настоящия парламент, тъй като има “евроатлантически принцип”, стана ясно от думите му. Освен това няма да преговаря за правителство с третия мандат, за да не управлява с БСП.

Бойко Борисов отправи и критики към правителството в оставка на Кирил Петков. “Тяхната правосъдна реформа беше да намерят пост на Бойко Рашков. За седем месеца има внесени три законопроекта и само един от тях е приет от управляващата коалиция. При всяка проблемна ситуация има замесени полицаи и коли със специален режим на движение”, каза лидерът на ГЕРБ.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българският парламент отново ще осигури черноморско летуване на деца от Цариброд

Културно-информационният център (КИЦ) "Цариброд” продължава и тази година с традицията, да организира 10-дневно летуване на българското Черноморие за царибродските деца. Организацията и този път финансово е подкрепена от Народното..

публикувано на 19.06.25 в 14:01

Часът на Радио България - Брой 56

В брой 56 на предаването слушайте: В българското магазинче на брюкселския квартал Скарбек или как се прави бизнес в административния център на Европа – репортаж на Даниела Големинова Рубрика „Мост на вярата“: Коя е жената до българския..

публикувано на 19.06.25 в 12:00

Климатологът проф. Георги Рачев: Вода има, но държавата не управлява ресурса правилно

На прага на астрономическото лято и покачването на температурите най-важно е да имаме вода. Летните месеци на 2024-а обаче бяха истинско изпитание за стотици населени места в различни части България, които бяха без вода или на частичен режим на..

публикувано на 19.06.25 в 11:40